Odpolední natáčení se Šlágrem

02.05.2021 08:02

Na začátku dubna byl náš velitel SDH Vladimír Sklenář osloven panem kapelníkem z Venkovské kapely, že by rádi v naší malebné vesnici chtěli natočit klip do TV Šlágr. Jednu z mnoha písní, kterou tato kapela nazpívala je píseň s názvem Netínská polka. V textu písní je zmínka i o nás - o hasičích a tak velitel bez nějakého dlouhého přemýšlení s nabídkou souhlasil a hned začal přemýšlet o scénáři. Týden před samotným natáčením jsme narychlo svolali schůzi a společnými nápady jsme dali scénář dohromady. Jeden z mnoha velmi dobrých nápadů, který se i nakonec osvědčil, byl vytáhnout k rybníčku historickou koňskou stříkačku, a postavit k ní naše vysloužilé hasiče oblečené v historické služební uniformě z konce 19. století. Tato akce byla domluvena na 2. května na 14. hodinu. Starosta SDH Marek Smejkal si vzal na starost, oslovit členy SDH, aby tuto akci přišli co v největším počtu podpořit. Venkovská kapela společně s režisérem a kameramanem s TV Šlágr již od rána natáčela v Jívoví, odkud pochází organizátor, kapelník pan Šimek a také v Bohdalově. Počasí od rána bylo velmi nepříznivé, v dopoledních hodinách pršelo, bylo kolem 5°C a tak jsme si mysleli, že se akce neuskuteční. Nicméně jsme hasiči, kteří něco vydrží a tak jsme se na 13. hodinu dostavili do hasičské zbrojnice, kde jsme na natáčecí tým čekali. Natáčecí tým domluvený čas dodržel a na náves dorazil před druhou hodinou. Kolem půl třetí v kulturním domě proběhlo natočení dvou překrásných lidových písní – Netínská polka a Kdo ze srdce dává… Po natočení se tým TV Šlágr přesunul s kamerou před hasičskou zbrojnici, kde už jsme byli my připraveni na pochod společně se zásahovou jednotkou, která měla za úkol po našem pochodu vyjet z garáže dodávkou a přívěsným vozíkem. Pochod jsme na poprvé, ani na podruhé a ani na potřetí nedali, a tak jsme si museli na chvíli odpočinout. Mezitím se kluci ze Šlágru přesunuli k rybníčku, kde už netrpělivě vyčkávala naše vysloužilá zásahová jednotka, aby předvedli, jak se za starých časů obsluhovala koňská stříkačka. Po natočení spotu jsme se znovu vrátili před zbrojnici a na čtvrtý pokus jsme pochod úspěšně dali. Musím říct, že jsme u toho zažili velkou legraci. Kolem 16. hodiny byla akce ukončena. Touto cestou děkujeme všem zúčastněným členům SDH Netín.

Autor článku: Radek Singer